FOBT - test okultního krvácení ve stolici

 FOBT je test určený k zjištění přítomnosti krve ve stolici, tj. test tzv. okultního (skrytého) krvácení v trávicím traktu.

Provádíme vyšetření na přítomnost lidského hemoglobinu (krevního barviva) ve stolici, které napomáhá odhalení časných stádií nádorů tlustého střeva a konečníku.

Námi používaný test je kvantitativní, to znamená, že jsme schopni říci nejen, že test je pozitivní nebo negativní, ale můžeme Vám i s velkou pravděpodobností říci jak alarmující je výsledek Vašeho testu. Samotné vyšetření je oproti dřívějším testům výrazně jednodušší. Odběrová zkumavka je uzavřený systém zabraňující potřísnění odebraným materiálem. Nyní stačí odběr vzorku z jedné stolice, vzhledem k citlivosti testu k lidskému hemoglobinu není třeba držet zvláštní dietu. Výsledek vyšetření Vám v ordinaci sdělíme během několika minut. Čím dříve je zachyceno časné stádium nádoru, tím větší jsou možnosti léčby a snižuje se úmrtnost na toto onemocnění. Nárok na provedení tohoto testu hrazeného pojišťovnou máte od 50 do 54 let 1x ročně, od 55 let každé 2 roky. (Součást preventivní prohlídky)

Výsledek do 3 minut přímo v ordinaci!

 

Kontakt

MUDr. Petra Lajžnerová 17. listopadu 590/14
Liberec, Starý Harcov
46015
+420 607 888 930 praktikliberec@seznam.cz